Udany początek!!!

• autor: selbonge15, 2009-08-23 18:31
GKS Krościenko Wyżne-Pustyny w pierwszym meczu nowego sezonu zasłużenie pokonał na wyjeździe Głowienkę 1:0.

Do tego meczu podeszliśmy bardzo ostrożnie.Obawialiśmy się gospodarzy,ponieważ gra Głowienki była dla nas wielką niewiadomą,gdyż drużyna ta spadła z ,,okręgówki,,.Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują.Gdy zobaczyliśmy rywali podczas rozgrzewki,okazało się,że znacznie przewyższamy ich wzrostem i siłą.Trener Ostrowski udzielił nam pare cennych wskazówek i desygnował do składu następującą jedenastkę:w bramce debiutujący w trampkarzach Arek Majchrowicz,środkowych obrońców tworzyli:kapitan-Mateusz Pelczar i Krystian Rysz,a po bokach zagrali Krzysiek Leśniak oraz kolejny debiutant w zespole-Patryk Rysz.Linia pomocy wyglądała następująco:środek tworzyli Hubert Frydrych i Damian Węgrzynek,ofensywnego pomocnika zagrał Przemek Krzyżanowski,natomiast ,,skrzydła,,mieli tworzyć:Patryk Szul oraz następny debiutant Konrad Ekiert.Za strzelanie odpowiedzialny był ostatni już debiutant a mianowicie Robert Rymar.

Punktualnie o 14 rozpoczął się nasz inauguracyjny mecz.Początek był troszke nerwowy,ale po chwili nasi piłkarze uspokoili grę.Z minuty na minutę grali coraz pewniej i stwarzali sobie wiele dogodnych sytuacji.GKS grał dobrze,ale brakowało tego ostatniego podania,który otworzył by drogę do bramki.Gospodarze przygotowali się tylko na obronę i rzadko atakowali,a gdy juz to robili to ataki ich były niepewne,a piłka nie wchodziła w nasze pole karne.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza.Ataki gości,jednak bez bramki.Gra w niektórych momentach się zaostrzała i był taki moment gdy na boisku grało nas 8.

W 60 minucie na boisko wszedł nowo ,,upieczony,, junior,czyli Szymek Pelczar-,,płuca,, naszej drużyny.Gdy do końca pozostał kwadrans,nasz zespół atakował już praktycznie całą drużyną.Było sporo dogodnych sytuacjii,ale to chyba nie był dobry dzień w ataku naszych zawodników.

Ale co się odwlecze to nie uciecze.W 75 minucie spotkania Damian Węgrzynek dogrywa piłkę do niepilnowanego Roberta Rymara,a ten wreszcie strzela upragnionego gola,który daje nam zwycięstwo,i napawa optymizmem przed nastepnymi meczami.

Podsumowując całe spotkanie,to nasza drużyna odniosła zasłużone zwycięstwo.Chociaż wynik mógł być wyższy,to i tak cieszy ta skromna wygrana.

Można powiedzieć,że był to mecz debiutantów(wystąpiło ich 4),którzy zaliczyli dobre spotkanie.

Z różnych powodów brakło w tym meczu Bartka Huni,Piotrka Sieniawskiego,natomiast z powodu choroby nie wystąpił Radek Wilusz.

Zdjęcia z rundy jesiennej